FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Oferta firmy Veldach

okna dachowe FTT termo

orynowanie

Charakterystyka

Okno FTT Termo to okno dachowe o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej. Okno charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła (Uokna = 0,94W/m2K), co umożliwia stosowanie go w budynkach, w których szczególny nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła np. w budownictwie pasywnym.

Okno FTT jest oknem dachowym o konstrukcji obrotowej, wyposażonym w dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy, który umieszczony jest w grubszej, drewnianej ramie skrzydła. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane okno dachowe, jak również system montażu z wykorzystaniem zabezpieczających przed wilgocią i przewiewaniem akcesoriów montażowych zapewniają bardzo dobre parametry termoizolacyjności i najwyższą 4 klasę szczelności w zakresie
przepuszczalności powietrza (klasyfikacja PN-EN 12207, norma badań PNEN 1026).


Szyby
Dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy zbudowany jest z trzech szyb hartowanych o grubości 4 mm. Szyby skrajne wykonane są ze szkła niskoemisyjnego. Obie przestrzenie międzyszybowe wynoszą po 10 mm i wypełnione są gazem szlachetnym - kryptonem. W pakiecie szybowym zastosowano „ciepłe\" ramki dystansowe TGI. Podstawowym materiałem profilu TGI jest tworzywo sztuczne - polipropylen, pokryty bardzo cienką metalową powłoką. Połączenie obydwu materiałów, tworzywa sztucznego i metalu oraz odpowiednie ukształtowanie ramki gwarantuje wysoką szczelność jak i niską przenikalność cieplną przez ramkę TGI. Taka budowa zestawu szybowego umożliwia uzyskanie znakomitych parametrów energooszczędnych Uszyby = 0,5W/m2K.


Skrzydło
Pakiet szybowy osadzony jest w grubszym skrzydle okiennym. Specjalnie zaprojektowane skrzydło ozwala na głębsze umieszczenie dwukomo-rowego pakietu szybowego. Rama skrzydła jest o około 0% grubsza od skrzydła w standardowym oknie, co zwiększa wytrzymałość oraz izolacyjność Cermiczną całego okna.


Uszczelki
Okno FTT posiada poczwórny system uszczelnienia. Uszczelki wykonane są z najwyższej jakości ateriału, który charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością przez co lepiej olegają do szyby i dodatkowo ograniczają straty ciepła.


Klamka
Klamka umieszczona jest w dolnej części skrzydła, co umożliwia łatwą obsługę okna oraz wustopniowe mikrouchylenie. Ze względu na wymaganą szczelność okno nie posiada nawiewnika.


Akcesoria
Okno FTT Termo może być wyposażone w standardowe akcesoria zewnętrzne. Ze względu na szerszą amę skrzydła akcesoria wewnętrzne posiadają zmodyfikowane wymiary dopasowane do okna FTT. Dostępne są na zamówienie.


Montaż
Aby okno FTT Termo w pełni spełniało swoją energooszczędną funkcję musi być odpowiednio amontowane z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów montażowych FAKRO: kołnierza paroprzepuszczalnego XDP i kołnierza paroszczelnego XDS.

 

 

Parametry techniczne: FTT
współczynnik UOKNA: 0,94 W/m2K
współczynnik USZYBY: 0,5 W/m2K
klasa szczelności: IV najwyższa
współczynnik Rw: 33 dB
zestaw szybowy: 4HT-10-4H-10-4HT
warstwa niskoemisyjna: +
zestaw szybowy wyp. gazem: +
szyba hartowana: +
typ nawiewnika: -
wydajność nawiewnika: -
lakierowanie drewna: dwukrotnie
uszczelki: cztery
mikrouchylanie okna: +
klamka: Elegant


Galeria produktu

veldach


« powrót
> Okna-polaciowe-oferta-39

projektowanie stron: Studio Projektów Internetowych